Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku

DZIAŁANIA ARTYSTYCZNE

Zespół
„Remont Pomp”

Remont Pomp – zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na przedmiotach oraz nie instrumentach nietypowych. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, kieliszkach, dzbanach, log drum, tank drum czy merlang.

Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty. Pierwsza pt: „Złota Platyna” wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: „Pomp Power” zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, ukazał się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa  kilogram records. Dzięki tym spotkaniom muzyka zespołu na płytach zyskała bardziej free jazzowo, improwizowany charakter.

Remont Pomp zagrał wiele koncertów w trójmieście jak i innych miastach Polski. Grał również za granicą w krajach tj: w Izrael, Niemcy, Słowacja, Irlandia Północna i Szkocja. Największym międzynarodowym osiągnięciem zespołu była ponad 2 tygodniowo trasa w Australii wraz z Mikołajem Trzaską, Rabih Behaini oraz zespołami The Useless Assembly, Tralala Blip.

Zespół zagrał także dwukrotnie na Festiwalu Unsound, na Festiwalu Solidarity of Arts oraz na Festiwalu Integracja Ty i Ja.

Remont Pomp współpracował także z muzykami takimi jak: Tomasz Antonowicz, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Ray Dickaty, Artur Majewski, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty), Olo Walicki czy Wojtek Mazolweski. Dwukrotnie zagra na Festiwalu Unsound w Krakowie.

Zespół jest także odpowiedzialny za oprawę muzyczną spektakli Teatru Razem. Do tej pory wspólnie z teatrem współtworzył 12 spektakli.

W skład zespołu Remont Pomp wchodzą:

  • Magdalena Spaleniak
  • Wojciech Birtus
  • Sebastian Włodarek
  • Jacek Cieślicki
  • Jan Skiba
  • Miriam Porębska
  • Małgorzata Mleczko Marciszewska
  • Jarosław Marciszewski
  • Joanna Świeczkowska
Link do płyt zespołu: www.remontpomp.bandcamp.com
Facebook: www.facebook.com/remontpomp

NASI PARTNERZY

Wspierają nas: