Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zaprasza fizjoterapeutów, lekarzy, logopedów, psychologów, pedagogów, absolwentów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogów specjalnych oraz terapeutów zajęciowych z tytułem magistra, technika lub licencjata do udziału w kursie SI I stopnia.
Termin szkolenia:
06-09 marca 2013 r.
Czas trwania szkolenia:
40 godzin dydaktycznych (nie wliczając przerw)
Cena szkolenia:
1100PLN BRUTTO
Program:
- Neuroanatomia – budowa i funkcje układu nerwowego w odniesieniu do integracji bodźców zmysłowych i rozwoju sensoryczno-motorycznego dziecka
- Rozwój sensoryczno-motoryczny dziecka w 1 roku życia
- Budowa i funkcjonowanie podstawowych zmysłów: dotyk, układ przedsionkowy, propriocepcja
- Rozwój procesów integracji sensorycznej
- Klasyfikacja Zaburzenia Przetwarzania Sensorycznego (SPD
- Zaburzenia w zakresie integracji wrażeń zmysłowych z podstawowych układów sensorycznych
- Podstawowe założenia diagnozy
Organizacja zajęć:
Zajęcia odbywają się w siedzibie Gdańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy ul. Jagiellońskiej 11 w Gdańsku. W ramach kursu prowadzone są wykłady oraz zajęcia praktyczne w sali do SI.
Instruktor:
mgr Liliana Klimont – fizjoterapeuta, certyfikowany instruktor metody integracji sensorycznej, instruktor NDT-Bobath, członek Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej, członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów NDT-Bobath
Szkolenie sygnowane jest przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej i kończy się uzyskaniem certyfikatu.
Osoby kończące kurs mają prawo wziąć udział w kursie Integracji Sensorycznej II stopnia, na którym poznają szczegółowe metody diagnostyczne oraz metodykę terapii SI. UKOŃCZENIE KURSU I STOPNIA NIE UPRAWNIA DO PROWADZENIA DIAGNOZY I TERAPII SI.
Etapy rekrutacji:
Krok 1: Przesłanie na adres szkolenia@psoni.gda.pl prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej http://www.psoni.gda.pl/ lub przesłanie go faksem na numer 58 340 87 82
Krok 2: Otrzymanie informacji DROGĄ EMAILOWĄ o zakwalifikowaniu na kurs.
Krok 3: Przesłanie w ciągu 7 dni drogą mailową na adres szkolenia@psoni.gda.pl kserokopii dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Krok 4: Dokonanie wpłaty na podane poniżej konto opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 200 zł BRUTTO w terminie do 7 dni od otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu.
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Gdańsku
Bank PKO BP 72 1020 1811 0000 0202 0187 9329
z dopiskiem
‘OPŁATA ZA KURS SI’ oraz imię i nazwisko uczestnika kursu
Krok 5: Przesłanie pozostałej kwoty na minimum 21 dni przed rozpoczęciem kursu.
Maksymalna liczba uczestników: 24 osoby. O udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń!
Regulamin szkolenia SI I stopnia