Logo Psoni

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

„Witajcie wakacje” 

22 VI uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość przygotował Zespół Rewalidacyjno-Wychowawczy nr 2, w składzie Agnieszka Szyksznian i Mariusz Chadaj oraz nauczyciele nauczania domowego: Mariusz Kalinowski, Beata Graban, Małgorzata Czepiel, i Monika Tuńska.  Gala rozpoczęła się krótką inscenizacją wiersza „Witajcie wakacje”.

Prowadzący Mariusz Kalinowski przywitał wszystkich zebranych i podzielił się własną refleksją na temat minionego roku oraz życzył wszystkim udanych wakacji.  Szczególnie ważny był ten moment dla absolwentów, którzy kończąc naukę w naszej szkole, wkroczyli śmiało w nowy etap swojego życia. Dostali oni pamiątkowe dyplomy oraz książki. Tradycyjnie wszyscy wychowankowie otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa oraz dyplomy.

Kończący się rok szkolny był dla naszego Ośrodka inny niż zwykle. Oficjalnie pożegnaliśmy obecną panią dyrektor Grażynę Bejster, która była z nami przez 13 lat. Został odczytany list pożegnalny napisany przez panią dyrektor.  Podczas pożegnania głos zabrali: pani wicedyrektor Luiza Lipińska, pani  przewodnicząca zarządu PSONI Koło w Gdańsku pani Joanna Cwojdzińska oraz rodzice.  Padło wiele miłych słów, były łzy wzruszenia i serdeczne uściski.

Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.

Agnieszka Szyksznian
zobacz zdjęcia