Logo Psoni

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

„Koniec leniuchowania – czas pracowania!”

1 września 2016 roku z wielką radością powitaliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Tym razem dwoje pracowników wcieliło się w niesfornych uczniów, którzy wraz z publicznością zaśpiewali: gdy idę do szkoły, to jestem wesoły wspólnie wystukując rytm. Uroczystość przygotowywali nauczyciele nauczania domowego we współpracy z Zespołem Rewalidacyjno-Wychowawczym nr 2.

Pani Dyrektor Grażyna Bejster gorąco przywitała wszystkich wychowanków Ośrodka oraz uczniów Szkoły, a w sposób szczególny i miły – wychowanków, którzy w tym roku szkolnym zaczynają z nami swoją przygodę edukacyjną. Powitała także wszystkich pracowników obu placówek – także nowych oraz wszystkich obecnych rodziców i gości.

Wisława Szymborska nasza współczesna poetka, laureatka literackiej nagrody Nobla powiedziała kiedyś: „Każdy przecież początek to tylko jakiś ciąg dalszy…”

Oczywiście trudno się z tymi słowami nie zgodzić. Jednakże każdy rok szkolny mimo, że rozpoczyna się podobnie, to zawsze budzi ciekawość – jaki będzie? Najbardziej ciekawi są zwykle wychowankowie i uczniowie… Wierzymy, że Wasza ciekawość drodzy uczniowie i wychowankowie zostanie w maksymalnym stopniu  zaspokojona. Pamiętajmy – sukcesu szkoły nie stworzą sami nauczyciele ani nawet dyrekcja szkoły, tylko wasze zaangażowanie wspierane mądrością, bogatym doświadczeniem, troskliwością i rozsądkiem rodziców oraz umiejętnie sterowane, przez mających profesjonalne podejście nauczycieli i terapeutów, jest gwarancją wspomnianego sukcesu – oczywiście na miarę posiadanych możliwości. Szkoła i Ośrodek ma Wam pomóc poznawać siebie, otaczający świat i ludzi.

Szanowni rodzice! Istotą każdej szkoły dobrej, przyjaznej i wymagającej jest tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku i dialogu – kontynuujmy go jak dotychczas i rozwijajmy w sposób odpowiedzialny, w imię wspólnego dobra – którym są nasze dzieci.

Życzymy całemu gronu pracowników sukcesów, awansów, satysfakcji z wykonywanej pracy…, uczniom – jak najlepszych wyników i wielu sukcesów…, rodzicom zaś cierpliwości i zadowolenia z dzieci oraz owocnej współpracy ze szkołą…
zobacz zdjęcia