Michał Milka i Katarzyna Świeczkowska w ONZ

21 marca 2017 roku nasi przedstawiciele wzięli udział w obchodach World Down Syndrome Day w Nowym Jorku.
Michał Milka i Katarzyna Świeczkowska mieli wystąpienie, w którym przez pryzmat życia Pana Michała mówili o sytuacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce oraz o tym, jak są i jak powinny być włączane w życie społeczne osoby niepełnosprawne.
Konferencja w ONZ trwała 6 godzin, podczas których można było wysłuchać osób z całego świata, Kyrgistanu, Palestny, Albanii, Meksyku, Korei, Japonii, Brazylii, Australii, Kanady, Francji, Włoch i wielu innych. Mamy ze sobą wiele wspólnego, wiele wspólnych doświadczeń i przemyśleń, choć sytuacja osób z niepełnosprawnością intelektualną w różnych krajach jest różna i Polska na tym tle wypada naprawdę nieźle, co, nieskromnie mówiąc, jest również wielką zasługą PSONI, które od ponad 50 lat buduje system wsparcia ON w Polsce.
W tym bardzo ważnym dniu
naszej reprezentacji towarzyszyli przedstawiciele polskiej misji ONZ, Pan Paweł Radomski oraz Pani Karina Węgrzynowska, której należą się szczególne podziękowania za wsparcie, którego udzieliła Panu Michałowi Milce i Pani Katarzynie Świeczkowskiej podczas całego pobytu w Nowym Jorku. Podczas wystąpienia przedstawicieli PSONI na sali obecni byli również przedstawiciele polskiego rządu oraz europosłowie.
Konferencję poprzedziło przyjęcie, na którym można było nawiązać bardziej nieformalne kontakty z wszystkimi uczestnikami wydarzenia.
Poza ciężką pracą, udało się również, po prostu cieszyć Nowym Jorkiem.

17500496_1734090496921349_1143971603_o IMG_0188 IMG_0710 IMG_0735